KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5073511
nr 507 3511
1800-tal, Konstnär i Ateljén, 59 x 73, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
2.800 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 4 februari 2008
4/2 12:05:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods